X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
 
آرشیو وبلاگ
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 19987
گاهی به آسمان نگاه کن!!!
اخبار هنر و تئاتر، عکس
 مراسم افتتاحیه دومین جشنواره تئاتر صاحبدلان روز گذشته 19 آبان ساعت 15 در محوطه باز مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

 این مراسم  با حضور علی مؤذنی دبیر جشنواره ، محمود فرهنگ مدیر دفتر تئاتر دینی،
مریم معترف مدیر اداره تئاتر و تنی چند از هنرمندان تئاتر برگزار شد.
در ابتدای این مراسم مرشد میرزا علی به اجرای نقالی در محوطه باز تئاتر شهر پرداخت و پس از آن "ابوالفضل ورمرزیار" نمایش آئینی خود را برای عموم مردم و هنرمندان به اجرا گذاشت.
در ادامه این مراسم نیز نمایش‌های "چهل گیس" به کارگردانی مصطفی محمدی ‌دوست از فارسان، نمایش نقالی "غدیر خم" به کارگردانی محسن میرزاعلی ازتهران، نمایش "قدسیان" کاری از علیرضا دهقانی از تهران، نمایش "ابابیل" به کارگردانی شهاب راحله از تهران در روز اول جشنواره اجرا شدند.
همچنین نمایش "ملکوت" کاری از بهرام ریحانی از تهران، "علی‌نامه‌خوانی" توسط ابوالفضل ورمزیار از تهران، نمایش "هیس" کاری از امیر حسین شفیعی از تهران، شبیه‌خوانی "ذبح اسماعیل" کاری از رضا حیدری از تفرش، آثاری بودند که روز گذشته در فضای باز مجموعه تئاتر شهر به اجرا در آمدند.
هم زمان با اجرای آثار خیابانی، نمایشنامه "اپرای تن‌ها" کاری از روح‌ا… سمیع از تهران و "گزارشی از لاخنیا" کاری از سعید نوروزی از کرمانشاه در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر مورد خوانش قرار گرفتند.
لازم به ذکر است در روز اول جشنواره نمایش خیابانی "دخیل" از دامغان نیز از ساعت 18:30 در محل دائمی اجراهای تئاتر خیابانی سراسر کشور اجرا شد. 

دومین جشنواره تئاتر صاحبدلان تا ۲۴ آبان ماه ادامه دارد.  

منبع: ایران تئاتر جمعه 20 آبان‌ماه سال 1390 :: 08:44 ب.ظ ::  نویسنده : زینب